Ortopedi & Travmatolojide PRP Tedavisi

 Op. Dr. Tibet Altuğ Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

PRP; tendon sorunları, kronik entezopatiler, bağ sorunları, kıkırdak lezyonları, omuzda kas sorunları, protez cerrahisi sonrasında kanamayı azaltmak için, diabetik hastalarda yara iyileşme ve kırık kaynamasını desteklemek için kullanılmaktadır.

PRP (platelet rich plasma – trombositten zengin plazma) son yıllarda çeşitli tıbbi sorunlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Trombositlerde bulunan alfa granüllerin içerisindeki mediatörler ile hücre içerisindeki fibrin, fibronektin, vitronektin, osteokalsin, osteonektin gibi proteinler tedavide rol oynamaktadır.

PRP hazırlamak için üretilmiş özel malzemeler kullanılarak trombositler kandan 5-8 kat daha yoğun şekilde elde edilebilmektedir.

Çeşitli tıbbi disiplinlerde PRP yaygın olarak kullanılmaktadır. Ortopedi ve travmatolojide PRP; tendon sorunları, kronik entezopatiler, bağ sorunları, kıkırdak lezyonları, omuzda kas sorunları, protez cerrahisi sonrasında kanamayı azaltmak için, diabetik hastalarda yara iyileşme ve kırık kaynamasını desteklemek için kullanılmaktadır.

 

Telefon

0 312 503 5330   

0 543 503 5331

Adres

Maidan İş ve Yaşam Merkezi, Mustafa Kemal Mah. 2118. Cad. No:4,  B Blok, Kat:9, Ofis:102, Çankaya / ANKARA